![]() |
|
|||||||
| Notices |
| FACE Financial Awareness Continuously Empowers. FlyLady-metoden kan også brukes for å få orden på økonomien. |
![]() |
|
|
LinkBack (1) | Thread Tools | Display Modes |
|
||||
|
Så du Luksusfellen i går kveld?
Det gjorde jeg. Og jeg må si at det var et av de bedre programmene jeg har sett. Økonomene tok nemlig ikke bare opp forbruk og rot i økonomien. De tok også opp rotet i huset. Alle tingene. Og så ga de rett og slett paret decluttering-oppgaver, fordi de mente at dette hang sammen. Altså; et program som tok for seg nettopp det vi som har prøvd FlyLady kan kjenne oss litt igjen i. I artikkelen om programmet tar man typisk nok ikke opp dette i særlig grad. Det er litt synd, for jeg tror det var et viktig poeng økonomene kom med der. I kjølvannet av slike program kommer det alltid opp diskusjoner på nett. Om hvorvidt det er "synd på" deltakerne eller ikke. For meg handler det veldig lite om det. Jeg tror egentlig ikke deltakerne er med på programmet for å sanke medlidenhet heller, men for å ta tak i et problem mange vikler seg inn i. Og med tanke på de reaksjonene de får, så synes jeg det er modig gjort, jeg. Å oute seg selv som totalt håpløse på et område og ta lærepengene for åpen skjerm. Programmet var inspirerende, synes jeg. I mine øyne handlet det mest om å rydde opp. Og det er jo det vi driver med her også. I hjemmene våre, i kalenderen vår, i økonomien vår. Ingen bortforklaringer, men rett og slett opprydding. Gikk du glipp av programmet, så sender tv3 det på nytt på lørdag kl. 17:20.
__________________
|
|
|||
|
Et veldig nyttig program for mange, og ja, det er nok flere av de pengesterke som trenger å lære om hvordan de bør disponere pengene bedre.. Men alvorlig talt.. Voksne (oppegående?) mennesker.. De burde skamme seg! Hadde jeg hatt SÅ mye penger å rutte med i måneden med SÅ mye til overs, hadde jeg ihvertfall brukt NOE av det til å hjelpe andre som virkelig trenger det, og sliter med økonomien! Maken til "fråtsing" har jeg aldrig sett! Selv gir jeg en slant til Redd Barna hver måned, enda jeg har minimalt med inntekt, og jeg må innrømme at jeg ble en smule sjokkert over dette paret.. Shame on you!!
|
|
||||
|
Jeg så også det programmet og er enig i at det var ett av de bedre! Det hadde vært morsomt om de kunne dratt tilbake etter et år eller noe og sett hvordan det var da, syntes jeg. En måned er jo så lite. Det hadde vært spennende å sett om det holde seg.
![]()
__________________
http://memabloggen.blogspot.com |
|
||||
|
Jeg så det meste av det programmet, moro å se en litt annen målgruppe enn de vanlige folka med helt sprengt og tragisk økonomi. I den forrige runden med Luksusfellen ble det litt for mange av de tilfellene til at jeg gadd å se mer enn to-tre program. Det var det samme som gikk igjen likevel. Fint for dem som fikk hjelp, men kjedelig for meg som seer.
Ble det sagt noe om dette i programmet? At de ikke hjalp andre mennesker? Jeg så som sagt ikke hele, men fikk ikke med meg at programlederne gikk så spesifikt til verks i regningsbunken at slike detaljer kom fram. Men det gjorde det, altså?
__________________
|
![]() |
| Bookmarks |
| Tags |
| decluttering, luksusfellen |
LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://www.inspirasjononline.com/forum/face/4028-bedre-luksusfellen-programmene.html
|
||||
| Skrevet av | For | Type | Dato | |
| Pengevett Spredt inntekt? Lag en fordelingsnøkkel! | This thread | Refback | 21. October 2008 21:18:57 | |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
Similar Threads
|
||||
| Tråd | Trådstarter | Forum | Svar | Siste innlegg |
| Luksusfellen | Bree | Tv-stua | 18 | 12. November 2008 22:34:50 |
| Dagmamma'n på vei mot en bedre hverdag:) | Dagmamma'n | Suksesshistorier | 8 | 10. October 2008 12:33:46 |
| Zaphiras vei mot et bedre liv | Zaphira | Våre fantastiske memoarer | 78 | 14. August 2008 20:42:41 |
| Nå går alt så mye bedre.. | amo | FlyLady | 5 | 18. November 2005 18:20:03 |
| Det går bedre og bedre | Whispering aunt | FlyLady | 9 | 07. October 2005 10:00:36 |