![]() |
|
|||||||
| Notices |
| Suksesshistorier Hvordan har FlyLady gjort livet ditt bedre? Fortell! |
![]() |
|
|
LinkBack | Thread Tools | Display Modes |
|
|
#1 (permalink) |
|
Senior Member
Medlem siden: Aug 2005
Tilholdsted: Bergen
Innlegg: 339
![]() |
En husfar.....
Jeg må bare fortelle om 2 åringen min...
Han er den FlyLadyen.... Han digger å sette på klesvask. Nå nettopp var jeg på badet for å skifte på min datter, da han kommer inn. Han drar fram skittentøuskurven, og begynner å fylle vaskemaskinen ( det var storsett bare lyse klær oppi der, fikk luket ut det som var mørkt). Og så er det bort til skapet for å hente vaskemidler, som han kaller Æsj... (de står høyt oppe altså, så han får ikke tak i dem alene)Når han var ferdig med det, så går han bort til toaletter og skal ha mer "Æsjebæsj", da skal vi vaske do. Og han står og rører med dokosten. Og så har vi når vi er ferdig å spise middag. Da tar ham smekken sin ut på badet i skittentøyet, og etterpå henter han håndstøvsugeren, da skal støvsuge opp alle mabitene som havnet på gulvet.... Og så syns han det er så festlig å hjelpe meg å re sengen... Løper inn og sier: Brette mamma, brette. Så man kan jo si han er godt opplært.
__________________
Lilleulv Happines is not something you postpone for det future, it`s somthing you designe for the present. |
|
|
|
|
|
#3 (permalink) |
|
Senior Member
Medlem siden: Jul 2007
Innlegg: 115
![]() |
godt dressert!! Han blir den drømmemannen, han der!!
toåringen min er også ganske flink til å rydde, men hun er nok ikke så avansert som det du beskriver. Er godt fornøyd med at hun rydder etter seg når jeg minner henne på det- er ikke vant med slikt fra fireåringen... har prøvd å bruke noen teknikker fra flylady- som timer og å veksle mellom rydde og leketid. Gikk veldig fint i starten, men nå har det visst sluttet å virke- ender med at jeg rydder, mens jentene er som en virvelvind et annet sted i rommet og etterlater seg enda mer jobb for meg ![]() |
|
|
|
|
|
#4 (permalink) |
|
Senior Member
Medlem siden: Aug 2007
Tilholdsted: østfold
Innlegg: 197
![]() |
Husk å lå han holde på!!!! Det er sikkert mange ganger det blir mer rot av hjelpen hans ( det kommer til å havne mørke klær i hvitvasken)! Ikke ta fra han ryddegleden for det. Jeg tror nemlig det er her vi jenter feiler mange ganger. Alt blir ikke gjordt helt etter vår oppskrift. Så tar vi over, retter litt ( kanskje irettesetter også ). Detter gjelder jo våre samboere og ektemenn også. Dermed forsvinner gleden over å hjelpe til!
Lykke til videre med den blivende husarbeideren. |
|
|
|
|
|
#5 (permalink) | |
|
Senior Member
Medlem siden: Aug 2006
Innlegg: 1,317
![]() |
Sitér:
![]()
__________________
Blogg |
|
|
|
|
|
|
#6 (permalink) |
|
Senior Member
|
Han er superflink, og den som skal dele voksenlivet og adressen hans vil nok være deg evig takknemlig om han får utvikle seg videre i dette tempoet!
Jeg forsøker også å oppmuntre mine små, jenter på 2 og 4 år. 2-åringen har nå fått inn rutinen på å rydde gulvet før hun legger seg. Hvor hun putter lekene, det bryr jeg meg ikke om, men gulvet skal være fritt for leker slik at hun ikke tråkker på dem og får vondt om hun våkner om natta og skal ned til oss. Men jeg ser at hun har sitt eget system, Legoen skal i bøtta og bøtta skal nederst i bokhylla. Legoplata skal stå mellom dukkesengen og kjøpmannsdisken og alle bøker i en spesiell skuff. Eldstejenta har også funnet noen faste plasser til lekene sine, og resultatet er jo at de vet hvor de har sine leker, og slipper å spørre meg hvor jeg har lagt dem. Det er en fin ting!
__________________
- http://avdelingholt.blogspot.com/ |
|
|
|
|
|
#9 (permalink) |
|
Senior Member
Medlem siden: Aug 2005
Tilholdsted: Bergen
Innlegg: 339
![]() |
Nå er han snart 4 år, og ikke i nærheten så flink lenger. Men lillesøsteren på 2,5 har tatt over hans rolle. Spesielt når det kommer til klesvasken.
Men når vi kommer hjem fra bhg, så legger han stortsett luen på plass i kurven, og skoene stilles fint på gulvet. Og når jeg vasker og rydder når ungene er hjemme/våken så er det gøyeste å få en sprayflaske og hver sin klut for så og vaske stuebordet. ![]()
__________________
Lilleulv Happines is not something you postpone for det future, it`s somthing you designe for the present. |
|
|
|
|
|
#10 (permalink) |
|
Senior Member
Medlem siden: Aug 2007
Tilholdsted: Østfold
Innlegg: 434
![]() ![]() |
Så de vokser det av seg altså? 2-åringen her og er veldig så effektiv hjemme, hadde håpet at dette var noe som satt jeg. In my dreams...
__________________
Du har lov å røre støvet, men vennligst ikke skriv i det... Blogg: http://ninkynonkplinkyplonk.blogspot.com/ |
|
|
|
|
|
#11 (permalink) |
|
Senior Member
Medlem siden: Aug 2005
Tilholdsted: Bergen
Innlegg: 339
![]() |
Det var nok meg som ikke var så flink å opprettholde det, så det er fremdeles håp for deg...
![]()
__________________
Lilleulv Happines is not something you postpone for det future, it`s somthing you designe for the present. |
|
|
|
![]() |
| Bookmarks |
| Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests) | |
| Thread Tools | |
| Display Modes | |
|
|
